Evolucijsko gledano je človek ustvarjen za gibanje. Gibanje je osnovni način življenja in ključni dejavnik, ki vpliva na celostno ravnovesje pri človeku. Je priložnost za sprostitev, izboljšanje samovrednotenja in samopodobe. Človeka preizkuša v samodisciplini te o puščanju nezdravih mentalnih vzorcev. Je pravzaprav spodbuda, da se zavemo lastnih potencialov in pozitivno izkušnjo prenesemo na druga področja v življenju. Kakšno vlogo pri tem odigra motiv, priprava akcijskega načrta in vztrajnist odkriva vsebina predavanja, zato vabljeni k poslušanju!
Teme:
- Gibalna aktivnost -vpliv na vsakdanje počutje
- Stres - izzivalec in rešitelj
- Vpliv gibanja na dnevno razpoloženje, spanje, usmerjanje misli
- Ne valimo krivde na druge -prevzemimo odgovornost zase!
- Kako ohranjati motivacijo in vztrajnost?
- Velike sprememba - kje začnem?
Nevenka Janež je tudi certificirana uporabnica PXT orodij ter znanj nevrolingvističnega programiranja, ki jih spretno uporablja v vsakdanji delovni praksi in zasebnem življenju. Svojo karierno pot je pričela kot profesorica psihologije in svetovalna delavka, nadalje kot strokovna delavka v socialnem varstvu za delo z otroki, mladostniki in družino; od l. 2009 deluje v strokovnem managementu na področju institucionalnega varstva.
Poleg službenih obveznosti se rada posveča pridobivanju različnih funkcionalnih znanj in izvajanju seminarjev za zaposlene na področju vzgoje in izobraževanja, socialnega varstva ter različne strukture zaposlenih v podjetjih. Je dolgoletna predavateljica t. i. mehkih vsebin s področja osebnostne rasti, s poudarkom na motivaciji, komunikaciji ter medsebojnih odnosih v kolektivu in organizatorka team building srečanj za kolektive.
Sprostitev najde v stiku z naravo in različnih oblikah športnih aktivnosti, zlasti v pohodništvu.